BELEDİYE YOL ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Belediye Başkanı Nurullah Cahan yol çalışmalarına hızlı başladıklarını belirtirken,”2016 yılında da ana caddelerimizde değişim devam edecek. Bunun ilk adımını ise Dikilitaş Mahallesi, Karaağaç Mahallesi’nde başlattık” dedi.

BELEDİYE YOL ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
banner282
 Uşak Belediyesi kentin ana caddelerinde değişim için 2015 yılında başladığı çalışmaları ara vermeden sürdürüyor. Trafiğin yoğun aktığı ana caddeleri modern bir hale getiren Belediye, 2016 yılında da ana caddeler konusunda önemli adımlar atıyor. Bu kapsamda çalışmalara Dikilitaş ve Karaağaç Mahallerinde başlandı. Yıllardır bozuk ve tahrip olmuş olan yollarını ve kaldırımlarını modern şekilde yeniden dizayn edilmesi kapsamında 1. Yeni Sokak, Mimar Sinan Caddesi, Barbaros Caddesi ve Gediz Uluyolu Caddelerini çalışmalara start verildi.

Karaağaç ve Dikilitaş Mahallerinde Başladı

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Amacımız bütün mahallelerde ana caddeleri daha kullanılabilir ve modern yapmaktır” dedi. 2015 yılında yapılan çalışmalar gibi 2016 yılında da çalışmaların devam edeceğini müjdeleyen Cahan, “2015 yılında ilimizde Fatih Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Nuri Şeker Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Tekmen Ulu Yolu gibi ana yolları beklentilerin de üzerinde modern yollara kavuşturmuştuk. Bunun yanında birçok sokakta da yol ve parke çalışmaları yapmıştık. Bu çalışmaları 2016 da daha kapsamlı yapmak için çalışmalarımıza başladık. Ekiplerimiz bu bağlamda Karaağaç ve Dikilitaş Mahalleleri içinde yer alan kapsamında 1. Yeni Sokak, Mimar Sinan Caddesi, Barbaros Caddesi ve Gediz Uluyolu Caddelerini en güzel hale getirecek” ifadesini kullandı.

Yenilenen araç envanteriyle bütün mahallelerin isteklerini gözeten bir yapıda yoğun bir çalışma yapacaklarını ileten Cahan, “Bilindiği gibi daha az zamanda daha çok iş yapmak için araç ve gereçlerimizi yenilemiştik. Bu konuda Türkiye’nin en iyi belediyeleri arasında yerini almıştık. İşte bu yatırımlarımız tüm mahallelerde meyvelerini verecek. Kentimizdeki bütün mahallelerimizin ana caddelerini istenilen düzeye getireceğiz. Bozuk yol kalmaması adına ne gerekiyorsa yapacağız. Ayrıca kent içi çevre yollarını da bitirerek ilimize büyük bir kolaylık sağlayacağız” dedi. 

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 4 yıl Önce

Baskanin buhaberde reklam fotosunu goremedik

Turgay tetik
Turgay tetik - 4 yıl Önce

Yolları kazasını biliyorsun yapmasını bilmiyorsun

Elmalidereli
Elmalidereli - 4 yıl Önce

Yillardir elmali dere mezarligi yolu berbat biçimde şuan 33 yaşındayım lise de oyleydi şimdi de her yer kazik yarim kalmış sayin başkan bizde isitoyurz...

nafiz
nafiz - 4 yıl Önce

bu yolların yapıma ihtiyacı yoktu ki yazık paralarımıza

FIKRET YILDIRIM
FIKRET YILDIRIM - 4 yıl Önce

UMARIM FATIH MAHALLESINE DE SIRA GELIR ÇÜNKÜ 5 SENEDIR BI TURLU SIRA GELEMEDİ YOLLAR BERBAT

banner534
SIRADAKİ HABER