VI. KALKINMA KURULU TOPLANTISI ÇAVDARHİSAR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VI. KALKINMA KURULU TOPLANTISI ÇAVDARHİSAR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VI. KALKINMA KURULU TOPLANTISI ÇAVDARHİSAR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
banner471

Zafer Kalkınma Ajansı’nın VI. Kalkınma Kurulu Toplantısı 27 Ekim 2011 Perşembe günü Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesindeki Anemon Otel’de Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak’tan 65 üyenin katılımıyla gerçekleştirildi. 7 üyemiz de kurulu gözlemlemesi için temsilci gönderdi.  

                Kurul üyelerinin birlikte katıldığı öğle yemeğinin ardından öncelikle Kalkınma Kurulu bünyesinde faaliyet gösteren Teknik Komisyonların raporları mevcut iki ana İhtisas Komisyonu olan “Sektörel Gelişim İhtisas Komisyonu” ve “Kentsel ve Sosyal Altyapı İhtisas Komisyon”larında eş zamanlı yapılan iki toplantıda değerlendirildi.

Kalkınma Kurulu’nun ilk gündem maddesi çerçevesinde Komisyon Raporları Kurula aktarıldı. Sektörel Gelişim İhtisas Komisyonu adına Komisyon Başkanı Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Erdal Yıldırım, Sektörel Gelişim İhtisas Komisyonu adına ise Komisyon Başkanı Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Salih Akkaya söz alarak bugüne kadar tarım, turizm, sanayi, kentsel altyapı ve sosyal yapı konularında yapılan 40 toplantıda görüşülen konuları aktardılar.  

                Üyelere yapılan konuşmaların ardından Ajansımızın Genel Sekreteri Dr. Yılmaz ÖZMEN Ajans tanıtım ve destek faaliyetlerine ilişkin bir bilgilendirmede bulundu. 2011 yılı içinde verilen proje desteklerinin yanında Ajansımızın Yönetim Kurulu ile birlikte geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve Belçika ile Fransa’ya gerçekleştirilen çalışma ziyareti de değerlendirildi.  Son olarak inşa çalışmaları devam eden Zafer Havalimanı etrafında oluşturulması beklenen Zafer Cazibe Merkezi’nin de anlatıldığı sunumun ardından Başkanlık Divanı seçimine geçildi.

Kurul üyelerinin yaptığı oylama sonucunda Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet MÜHSÜRLER Başkan seçilirken Uşak SMMO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Azmi YILANCIOĞLU ve AFSİAD Genel Sekreteri Muammer TÜRKER katip üye seçildi.

Kalkınma Kurulu toplantısının ardından üyelerim Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizonai antik kentini gezdiler.

               

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER