VALİ SALİM DEMİR SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARINA BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI

Vali Salim Demir, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın Eylül ayı olağan meclis toplantısına katılarak sanayici ve iş adamlarıyla istişarelerde bulundu. 

VALİ SALİM DEMİR SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARINA BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI
banner282


 UTSO Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Salim Demir, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman ve meclis üyeleri katıldı. 
Toplantıda konuşan Vali Salim Demir Ticaret ve Sanayi Odasında hizmetleri geçen tüm üyelere teşekkür ederek, Uşak halkı adına şükranlarını sunduğunu kaydetti. 
İllerin kalkınmasında, gelişmesinde, ilerlemesinde en önemli faktörlerden olan ticaret ve sanayi odalarının ekonomik hayatın olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Vali Demir konuşmasını şöyle sürdürdü, " Uşak'ta etkin bir ticaret ve sanayi odasını görmekten mutlu olduğumuzu belirtirken, Uşak ortak paydasında el birliği, işbirliği ve gönül birliği ile ilimizin kalkınması, gelişmesi için sizlerle beraber çalışmaya talip olduğumuzu altını çizerek vurgulamak istiyorum. Hepimizin malumu artık dünya çok küçük. Dolayısıyla dünyada meydana gelen her gelişme ülkemizi de ilgilendiriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak çizmiş olduğumuz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Eğer bunları gerçekleştireceksek ve ilimiz için bir başarı hikayesi yazmak istiyorsak, biraz önce söylediğimiz gibi ilimizde bulunan tüm aktörlerle beraber ciddi, disiplinli ve gayretli bir şekilde çalışmak zorundayız" dedi. 
 
Vali Demir, "Ülke olarak ithalat da yapacağız ama bir ülkenin gelişmesindeki lokomotif unsur ihracattır. İhracatımızı artırmak için de dünyayı tanımamız ve dünyayı takip etmemiz şarttır. Bu ay içerisinde Valiliğimizde iki büyükelçi ağırladık. Birincisi  Ruanda Büyükelçisi, diğeri ise Uşaklı hemşerimiz Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan. Tokyo Büyükelçimiz ile yakın tarihte yeni bir program gerçekleştireceğiz.
 
Bu iki ülkeyi değerlendirecek olursak birisi bizden direkt yatırım istiyor, fabrika kurmamızı bekliyor;  diğeri ise size teknoloji transfer edelim, fabrikalar kuralım, ortaklıklar yapalım diyor. Aynı durum diğer ülkeler için de geçerli olduğundan bizler, gereken ülkelere yatırım yapmayı; gelişmiş ülkelerden de teknoloji transfer etmeyi ticaret ve sanayi odalarımızın işbirliği ile yapmak durumundayız. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz program ile Tokyo Büyükelçimizin katılımıyla siz sanayici ve işadamlarımızla beraber bir yol haritası çizeceğiz ve Uşak’ımızı daha da geliştirmek için elbirliği ile mücadele edeceğiz.”diye konuştu.
Vali Demir konuşmasının ardından 2013-2017 yılları arasında görev yapan meclis üyelerine teşekkür plaketi verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER