UTSO’NUN TEKNOLOJİK SERA TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

UTSO’NUN TEKNOLOJİK SERA TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

UTSO’NUN TEKNOLOJİK SERA TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
banner471

 

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası kentteki teknolojik sera yatırımlarının geliştirilmesi amacıyla Hollanda Tarım Ticaret Destek Ofisi (NABSO) uzmanlarının katıldığı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

UTSO üyelerinin katıldığı toplantıda açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET  “Amacımız üyelerimizi teknolojik sera yatırımları hakkında bilgilendirmek ve sektör temsilcilerinden bu konuda bilgi almak. İlimizde termal kaynaklar var. Bu kaynakların ve topraklarımızın teknolojik sera yatırımları için uygun olduğunu biliyoruz. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin tarımsal sanayide gelişmesini arzu ediyoruz. Artan dünya nüfusu tarım sektörünü gelecekte daha stratejik hale getirecek. Bu nedenle ilimizde teknolojik seranın yaygınlaşmasını istiyoruz. Ancak yatırım yapmadan önce gerekli fizibilitelerin yapılması çok önemli. Bu nedenle, öncelikle bilgi bakımından doyalım ki ona göre fikirlerimizi yatırıma dönüştürelim.” dedi. Seracılık konusunda proje yazacaklarını belirten KUVVET “Teknolojik sera konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda yazacağımız proje ile Hollanda’da ki seraları yerinde incelemek amacıyla 30-40 kişiden oluşan bir heyetle Hollanda’ya inceleme gezisi yapmayı planlıyoruz.” dedi.

banner521
UTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Hollanda Tarım Ticaret Destek Ofisi (NABSO) Genel Müdürü Jop Kipp ve beraberindeki 8 kişilik heyet seracılıkta kullanılabilecek yöntemler, modern sera, sera kültür programı ve seracılıkta karar vermeye destek yazılımı hakkında bilgi verdiler.

NABSO Genel Müdürü Jop Kipp Hollandalı ve Türk yatırımcıları bir arada görmek istediklerini ve seracılıkta sürdürülebilir kalkınmanın önemini vurgulayarak “ Uşak teknolojik sera konusunda potansiyele sahip ve teknolojik sera geleceğin stratejik sektörleri arasında yer alıyor. Bu bakımdan ülkemizin bu alandaki teknolojisini Uşak’a aktarmak istiyoruz. Teknolojik seranın konusunda geliştirilebilir potansiyele sahip olan Uşak için önemli bir sektör olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER