ÜNLÜ MİMAR KAÇTI ONLARCA MAĞDUR VAR

Uşaklı Mimar ve müteahhit Mehmet Sabit Nebioğlu bir çok müşterisini mağdur ettikten sonra kayıplara karıştı.

ÜNLÜ MİMAR KAÇTI ONLARCA MAĞDUR VAR

Savcılığa başvuran 8 kişi Mehmet Sabit nebioğlu'nun kendilerini dolandırdığını iddia ederek şikayette bulundular. Genç mimar'ın ailesi ile birlikte Gürcistan'a kaçtığı ve orada Eniştesinin  çiftliğinde yaşadığını iddia ediliyor. 
Uşak'ta inşaat sektöründe şok etkisi yaratan olay yaklaşık bir aydır konuşuluyordu. Müşterileri Müteahhit ve Mimar Mehmet Sabit Nebioğluna ulaşamıyorlardı. Son olarak  Çay kenarında kat karşılığı 12 dairelik  bina yapan Elips Mimarlığın Sahibi Mehmet Sabit Nebioğlu iddİalara göre aynı daireyi bir kaç kişiye sattı. Mal sahipleri ile de sıkıntı yaşayan Nebioğlu yaklaşık bir ay önce ortalıktan kayboldu. Nebioğlu'nun daha önceden başka inşaatlardan daire sattığı kişiler adına da sahte senetler düzenleyerek piyasaya kullandığı iddia ediliyor. 
Mehmet Sabit Nebioğlu hakkında Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak dolandırıldığını iddia edenlerin sayısı 8. Ancak Sahte senet nedeniylede bir çok  şikayetlerin yapıldığı biliniyor. 
Bu arada Elips Mimarlığın olduğu yere Mehmet Sabit Nebioğlu'nun Eniştesi İsmail Ayan'ın taşındığı gelen iddialar arasında. Yine Nebioğlu'nun İsmail Ayan'ın Gürcistan'ın Bartum şehirinde bulunan çiftliğinde yaşadığı iddia ediliyor. 
Mağdurlar Mehmet Sabit Nebioğlu'nun mağduriyetlerini gidermelerini istiyorlar. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER