SÜLEYMAN TÜMTÜRK PİYASAYA 6 MİLYON TL TAKARAK KAYIPLARA KARIŞTI

Tümtürk Marketleri Sahibi Süleyman Tümtürk marketleri EGE ŞOK'a devir ettikten sonra kimsye ödeme yapmadan sırra kadem bastı.

SÜLEYMAN TÜMTÜRK PİYASAYA 6 MİLYON TL TAKARAK KAYIPLARA KARIŞTI
 Uşak’ta 9 Şubesi bulunan Tümtürk Marketlerinin sahibi Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Süleyman Tümtürk marketleri devir ettikten sonra piyasaya olan yüklü miktarda borcunu ödemeden sırra kadem bastı.  Süleyman Tümtürk’ün piyasaya 6 Milyon TL den fazla borcunun olduğu iddia ediliyor.

İddialara göre geçtiğimi aylarda Denizli de Büyük bir alışveriş merkezi Uşak piyasasına girmek için Tümtürk Marketlere 5.5 Milyon TL teklif etti ancak Süleyman Tümtürk 8 Milyon TL isteyerek teklifi geri çevirdi.

Ancak işleri bozulan Süleyman Tümtürk geçtiğimiz hafta Toptancı Halil Topçu’nun araya girmesi ile 9 şube yi ve depodaki malların tamamını EGE ŞOK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE 1.9 Milyon liraya devretti. Bu arada alacaklılar ile görüşen Süleyman Tümtürk borçların bir kısmını ödeyeceğini söyleyerek onları oyaladı. Ancak Pazartesi sabahından itibaren Hiç kimse Süleyman Tümtürk’e ulaşamıyor. Sosyal Medya hesaplarını bile kapatan Tümtürk ailesi kayıplara karıştı. Piyasaya yaklaşık olarak 6 Milyon TL civarında çeki olduğu söylenen Tümtürk ailesin Bulgaristan’a gitmiş olabileceği konuşuluyor. Tümtürk marketlere mal veren Toptancılar ve hal esnafı ise mağdur olmuş durumda. İddialara göre Toptancılardan da bir tek Halil Topçu alacağının tamamını kurtardı. Halil Topçunun firması Güçbir Gıda aynı zamanda Ege Şok Alışveriş Merkezleri Sahibi Halis Arslan kiracısı konumunda.

Ege Şok marketler Zinciri yetkileri mal ve demirbaşları fatura giriş bedelleri üzerinden aldıklarını doğrularken 9 şubenin Ege Şok olarak önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacağını belirtiler.

 

Süleyman Tümtürk Halis ARSLANALIŞVERİŞİN
 MİMARI HALİL TOPÇU

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
özdo
özdo - 2 yıl Önce

egeşokla danışıklı dövüş olmuş. alacaklılar egeşoku mahkemeye versinler usulsüz satış olduğundan çeklerini egeşoktan tahsil etsinler

VATANDAŞ
VATANDAŞ @özdo - 2 yıl Önce

zaten bu gibi işlerde egeşok yönetimi bu işlerin uzmani

sanayici
sanayici - 2 yıl Önce

danışıklı döğüş.halis efendi daha düne kadar umpaşda çalışan elemandı ulubeydeki geçmişinide herkes bilir biranda umpaş binlerce insanı mağdur edip battı ama halis efendi biranda zenginleşti sürekli dinden imandan bahsedip ama hertürlü ahlaksızlığı yapan fetönünde önde gidenidir 15 temmuzdan sonra aman bana dokunmasınlar diye heykelde meyve suyu dağıttı ama Allahın sopası yok halis efendi yediğin hurmalar birgün elbet senide tırmalar hırsızlıkla soysuzlukla üç kağıtla zengin olanlarını şimdimdi görüyoruz bokla yapılan sidikle yıkılır

uşaklı
uşaklı - 2 yıl Önce

bu dünyadan sonra diğer tarafta var bunu asla unutmayın.halis aslanda aynı,süleyman tümtürk'de aynı. bunlar ticaret adamı değil.birilerinin hakkını yiyerek iş yapan kişiler.halis aslan mustafa atakla birlikte ege şoku nasıl kurmuşlar sorun bakalım.arkadaşlar bunların ölümleri de normal olmuyor.birgün olurda halis aslanın cenazesine gidersem ulu camide tabutunun üstüne bir tl bırakacağım hadi götür diye.

Vatansever
Vatansever - 2 yıl Önce

batan geminin malları bunlar.

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Evet bunların 3 bir pilanlı yaptı bence Uşak esnafının anasını ağlattı

misafir
misafir - 2 yıl Önce

soyadı kadar adam olsaydı kaçmazdı bence...varmı öle gariban üreticiden mal alıp başkasına devirip kaçmak...

MAĞDUR
MAĞDUR - 2 yıl Önce

yuzlerce işveren ve işçinin hakkını yemek kimsenin yanına kalmaz.o paralar ona da yaramaz yarasada bu dünyanın diğer tarafıda var.şerefsiz

.......
....... - 2 yıl Önce

Bir çocuk para vermeden bir simit alsa adı hırsız olur bunlar milyon dolar goturur sırra kadem basar adları hırsız olmaz...


SIRADAKİ HABER