İÇ İŞLERİ BAKANI ALA'DAN SERAMİKSAN'A ZİYARET

İçişleri Bakanı Efkan Ala, siyasetçilerden, çocukları yanlış yollara yöneltenlere kol kanat germemelerini isteyerek, "Çocuklara verdiğimiz kamu imkanlarını, belediyelere gönderdiğimiz paraları, buralarda yapıldığı gibi spor salonu olarak onlara verin. Onlara sokaklarının, evlerinin önünü kazdırmayın. Geleceklerini çukurlara gömmeyin, geleceklerine tuzak kurmayın." dedi.

İÇ İŞLERİ BAKANI ALA'DAN SERAMİKSAN'A ZİYARET
banner282
 Bakan Ala, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Manisa'da gerçekleştirdiği toplu açılış törenine, açılışı yapılan Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonu'ndan canlı bağlantıyla katıldı. 
Açılış sonrası vatandaşlara hitap eden Bakan Ala, gençlerin iyi şartlarda okuması, spor yapmaları, ülkenin geleceğine sahip çıkmaları için geceyi gündüze katarak çalıştıklarını anlatarak, Türkiye ve dünyada yaşanan olumsuzlukların gençleri hedeflerinden alıkoymamasını istedi. 
Hizmet siyaseti yaptıklarını, gençlerin kendilerini geliştirecekleri tesisleri hizmete açtıklarını dile getiren Ala, "Başkaları yol kesiyor, tuzak kuruyor. Asabımızı bozan bizi yolumuzdan alıkoymaya çalışan bazı işler yapıyorlar. Hiç merak etmeyin. Bakın geçmişe, biz önümüze konulan her türlü tuzağı aşarak, her türlü problemi çözerek yolumuza devam ettik. Bizler spor salonları yapıyoruz, okullar, yollar, barajlar, altyapı yapıyoruz. Özel sektörün önünü açıyoruz, onlar ihracat yapıyor, dünyaya ülkemizi tanıtıyor. En güzel imkanları sunuyoruz, ekonomimizi geliştiriyoruz, kalkınmamızı sağlıyoruz. Bütün bunları gece gündüz çalışarak yapıyoruz. Helal hoş olsun" dedi.
- "Bin yıllık kardeşliğimizi kimse bozamaz"
Ailelerin, çocuklarının yanlış yolda olmasını istemeyeceğini ifade eden Bakan Ala, bu konuda siyasetçilere sözü olduğunu kaydederek şöyle devam etti:
"Ailelerinin evlerinden, gönüllerinden koparıp çocukları yanlış yollara yöneltenlere kol kanat germeyin. Çocuklara verdiğimiz kamu imkanlarını, belediyelere gönderdiğimiz paraları, buralarda yapıldığı gibi spor salonu olarak onlara verin. Onlara sokaklarının, evlerinin önünü kazdırmayın. Geleceklerini çukurlara gömmeyin, geleceklerine tuzak kurmayın. Onları işte böyle izciler, sporcular, öğrenciler, mühendisler, öğretmenler, kaymakamlar, valiler, belediye başkanları olarak yetiştirecek imkanlar sunun. 'Bu ülkeyi sadece biz yöneteceğiz, siz ne yaparsanız yapın, geleceğinizi çukurlara koyun' demeyin. Onların da bu ülkede yönetici olmalarına fırsat tanıyacak siyaset anlayışı güdün. Onların da önünü açın ve 79 milyon insanımız dünyada hak ettiği yere gelsin. 
Bu ülkenin toprakları üzerinde, kuzeyinde güneyinde, doğusunda batısında, kardeşçe el birliği ile kenetlenerek yola devam edeceğiz. Eğer böyle yaparsak  aşamayacağımız engel yoktur. Eğer böyle yaparsak, kardeşçe olursak, yapamayacağımız, elde edeceğiz başarı yoktur. Onun için kardeşliğimize saldırıyorlar. Merak etmeyin, hiç kimse Sur’da bir gedik açamaz. Sapasağlam bin yıllık kardeşliğimizi kimse bozamaz. Bizden ancak insanlık, ancak adamlık, kardeşlik öğrenirler."
Meseleleri kararlılıkla çözerek yola devam edeceklerini belirten Bakan Ala, Türkiye'nin her konuda ilerlediğini, geliştiğini söyledi.
Ala, "AB ile vize muafiyeti görüşmelerini, anlaşmalarını yaptık ve o kapıları da açacağız. Biraz gecikiyor, neden biliyor musunuz? Biliyorlar ki dinamik gençler buralara rahat girerse çok başarılı olurlar. Bu başarıyı bir miktar frenlemek istiyorlar ama frenleyebilirler mi? Frenleyemezler. Çünkü bizdeki bu azim, bu tip bariyerleri aşar ve olması gereken yerde oluruz" diye konuştu. 
Bazı kesimlerin siyaseti eziyete dönüştürdüğünü savunan Ala, gençlere seslendiğini söyleyerek şöyle devam etti:
"Elbette problemler olur, problemleri çözüyorsanız ondan korkmayın. Aynı sizin kitaplarınızdaki sorular gibi. Dersinize eğer zamanınızda çalışıyorsanız ve cevaplar veriyorsanız sorulardan korkmazsınız. Dersinize zamanınızda çalışırsanız önünüzdeki imtihandan da korkmazsınız hatta yüksek puan alabileceğinizi bilirsiniz. İşte ülke yönetmek de böyledir. Hiç merak etmeyin, biz dersimize çalışmışız. Milletimiz de bizim arkamızda durmuş ve iradeyi, yetkiyi vermiş. Onun için biz de önümüze çıkacak problemlere hazırlıklıyız ve onları çözerek Allah’ın izniyle de milletimizden daha fazla not alarak yolumuza devam edeceğiz." 
Bakan Ala konuşmasının ardından Turgutlu'dan Manisa'ya geçti.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 20:51

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER