EGAFED’in “Uluslararası İlişkiler” Rotasını UŞAK Çizecek

EGAFED’in “Uluslararası İlişkiler” Rotasını UŞAK Çizecek

EGAFED’in “Uluslararası İlişkiler” Rotasını UŞAK Çizecek
banner475
banner471

27 Şubat 2010 tarihinde, Denizli Genç İşadamları Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen EGAFED 63. Yönetim Kurulu Toplantısı, iş dünyasının saygın isimleri buluşturdu.

Uşak Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Christophe VANDERBAUWHEDE’nin “Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Vekili” seçildiği toplantıda UGİAD Genel Sekreteri Metin DOKUR Avrupa Birliği Hibe Desteklerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevini üstlenirken; UGİAD Başkan Yardımcısı Abdullah ACAR ise Genişlemeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeleri arasına katıldı.

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ev sahipliğinde 63.’sü gerçekleştirilen EGAFED Yönetim Kurulu toplantısında, ülke gündemini meşgul eden konulara yönelik görüşler de dile getirildi.

EGAFED Başkanı Efkan Çeylan, her an değişen Ankara gündeminin girişimcileri kaygılandırdığını belirterek şunları söyledi: “Bizler işadamları olarak önümüzü görmek, yatırımlarımızı istikrarlı bir biçimde planlamak ve girişimlerimize yön vermek durumunda olan insanlarız. Sadece ülkemizin girişimcileri değil, bu ülkenin sorumluluk sahibi vatandaşları olarak da sürecin nasıl sonuçlanacağına dair endişe taşımaktayız. Her an değişen gündem, Ankara’da olup bitenlerin karmaşası, ekonomik ve sosyal dinamiklerdeki olumsuz gelişmeler, bizleri ülkemiz adına kaygılandırmaktadır. Bu kaygılarımızı elimizden geldiğince toplumla ve iş adamı örgütlerimizle paylaşmaya, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin geleceğini tam ve adil işleyen bir hukuk zemininde aramak zorundayız. Bir ülkenin hazinesi adaletidir. Merkez bankanızın kasalarından dolarlar, altınlar fışkırsa da bir ülkenin hazinesi dolarla, altınlarla ölçülmez; adaletiyle ölçülür.”

 

Başkaya: Gündem Gerilmezse, Ekonomi Şahlanır..

 

Birlik ve dirlik ortamında işadamları olarak ekonomiyi şahlandırma sözü verdiklerini vurgulayan DEGİAD Başkanı İlker Başkaya ise, yaptığı konuşmada her şeye rağmen ülkeyi “çalışmanın” kurtaracağını ifade etti ve şöyle dedi: “Türkiye’nin kurumlarının birbirine güvenmesi, birbirine inanması ve birbirini sevmesi ile milli gayelerin gerçekleştirilip, sürdürülebileceği hepimizce malûmdur. Biz genç işadamları da, işte bu birlik ve dirlik ortamında, ekonomiyi şahlandırmak sözünü bulaşmamız aracılığıyla bir kez daha veriyoruz.”

Konuşmasının devamında Türkiye’nin krizin en buhranlı dönemini atlatarak toparlanma sürecine girdiğine de değinen Başkaya,“IMF anlaşmasındaki ve kur politikalarındaki belirsizliklerden dolayı rahatsız olsak da, piyasalarda canlılığın başladığını görmemek mümkün değil. Ne var ki kârlılık ivmesinin yükselmeye başladığı şu günlerde siyasi gündem genel ekonomiyi sabote etmiştir. Sert ve hızlı değişen gündem, Türkiye’nin endişeli, nazlı, kırılgan, hassas ekonomisini iyice riske atmıştır. Aralık 2009’dan bu yana Türk piyasaları, IMF ve not artırımları nedeniyle pozitif tablo görüntüsü verirken, siyasi gerilimlerle tablonun negatife dönmesi üzüntü vericidir. Bununla birlikte piyasaların gerilemesi de, şüphesiz, endişe vericidir” diye konuştu. 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477