Yenilikçi Öğretmenler’in Başarısı

Yenilikçi Öğretmenler’in Başarısı

Yenilikçi Öğretmenler’in Başarısı

Tüm Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Microsoft İşbirliği ile yürütülen Yenilikçi Öğretmenler Türkiye Forumu 21-24 Haziran tarihleri Antalya’da yapıldı.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürümüz Recep DÜZGÜN ’ün başkanlığında Dünyada ilk defa mahalli olarak Uşak Atatürk Kültür Merkezinde Uşak Yenilikçi Öğretmenler Forumu yapıldı. Uşak Forumuna; 37 adet Proje ile 99 öğretmen sunumlarını yapmış ve projelerini meslektaşları ve Uşak halkı ile paylaştılar.

      Türkiye Forumuna tüm Türkiye’den 61 proje katılmış olup bu projelerin 7 tanesi ilimize ait. Forumun son günü yapılan jüri üyelerinin yapmış olduğu değerlendirme sonucunda ilimiz projelerinden;

Sultan Halil Yiğit Ticaret Lisesinden Proje lideri Çağıl SÖYLER’ in lider öğretmenliğinde “Sesli On Parmak” projesi ile Türkiye Birincisi.

Nihat Dülgeroğlu İlköğretim Okulundan Yelda Yılmaz AKKUZU’ nun lider öğretmenliğinde “Demokratik Sınıf” projesi ile Türkiye İkincisi.

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulundan Levent KARÇKAY’ ın lider öğretmenliğinde “Periyodik Muayene” projesi ile Mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Ayrıca üst üste iki yıl birinci olmamız nedeni ile Yenilikçi Öğretmenler Projelerine vermiş olduğu büyük önem ve destekten dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Recep DÜZGÜN’ e özel olarak Teşekkür Plaketi takdim edildi.

Türkiye Forumunda İlimizi temsil eden 7 projemizi ve Bilişim Teknolojileri Koordinatörlüğünü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER