Uşak Üniversitesi Uşaklı Akademisyenleri Arıyor

Uşak Üniversitesi Uşaklı Akademisyenleri Arıyor

Uşak Üniversitesi Uşaklı Akademisyenleri Arıyor

Medeniyet Beşiğinde Beşeriyet Işığında Buluşma "Uşaklı Akademisyenler Buluşması"

Uşak Üniversitesi, “üniversitemizi ve şehrimizi daha iyiye nasıl götürebiliriz?” sorusuna hep birlikte cevap aramak amacıyla, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinde görev yapan “Uşaklı Akademisyenleri” üniversitemizde buluşmaya davet ediyor.

Siteye erişmek için web sayfası adresi : http://uak.usak.edu.tr

 E-posta: [email protected]               

                                                                      www.usak.edu.tr

 UŞAKLI AKADEMİSYENLERE DAVET

İnsanların doğal ihtiyaçlarına cevap veren, onlar tarafından benimsenen coğrafyalar, o insanların yarattığı medeniyetin beşiğini oluştururlar. Bu beşiğe doğan ve bu beşikte yaşayan insanlar, mensubu oldukları coğrafyadan etkilenirken, aynı coğrafyayı da şekillendirirler. Bu şekillendirme kimi zaman sınırları aşar, küresel düzlemde etkiler yaratır ve medeniyetler arasında köprüler oluşturur. Oluşan bu köprüler “genel insanlık değerlerinin” teminatıdır.
M.Ö. 4000’lere uzanan derin tarihi ile bir medeniyetler beşiğidir Uşak. Bu beşikten yetişen nice şahsiyetler, fikirleri, bilimleri, sanatları ve zanaatlarıyla il sınırlarının dışına taşmış, yeteneklerinin ışığıyla bilim ve sanat dünyasının aydınlığına katkı sağlamışlardır.
Uşak’ın köklü tarihinden ilham almış, kaynağını milat öncesinde bulan dinamikleri ile yetişmiş, üretmiş şahsiyetler gibi, Uşak Üniversitesi de aydınlığını yerleştiği coğrafyanın ötesine geçirmek hedefinde…

banner457
Geleneksel üretimleri ile adından bahsettiren Uşak, modern bilim ve teknolojinin kullanımı ile küresel dünyada ön sıralara yerleşmeye hazır. Uşak Üniversitesi, şehrimizin bu hazır bulunuşluğunu görmekte ve bu potansiyeli dünya standartlarına yükseltmek, onu bilimsel-ekonomik-sosyal bir başarı örneği haline getirmek konusunda çalışmaktadır.
Uşak şehrinin adını taşıyan bir üniversite olarak, üniversite-halk kaynaşmasını sağlayarak sosyal hayat standartlarının en yüksek seviyeye ulaşmasını; üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirerek, Uşak şehrinin küresel düzlemde vazgeçilmez bir sanayi şehri olmasını hedeflemekteyiz. Bunun için sosyal bilimler, fen bilimleri ve teknik bilimler alanlarında akademik üretimlerimizle uluslar arası arenada yalnızca denkliği olan değil, akademik başarısı kabul edilen bir üniversite olmak yönünde çalışıyor ve “tarihin şehrini” “geleceğin şehri” haline getirmeyi planlıyoruz.
Türkiye’nin ve dünyanın farklı üniversitelerinde görev yapan Uşaklı akademisyenlerle Uşak’ı “geleceğin şehri” yapmak için, Uşaklılar ve Uşak Üniversitesi olarak fikir alış verişinde bulunmak istiyoruz.
Medeniyet beşiğinde beşeriyet ışığında… Uşak’lı Akademisyenlerimizi Uşak Üniversitesinde buluşmaya davet ediyoruz.

Not: Uşaklı Akademisyenler sisteme kayıt olduktan sonra belirlenen bir tarihte Uşak Üniversitesi düzenleyeceği organizasyonla Uşaklı Akademisyenleri bir araya getirecektir.

 

 

İletişim Bilgileri    

                               Tel: 0276 221 21 82

                                 http://uak.usak.edu.tr

                                 www.usak.edu.tr

                                 [email protected]

                                [email protected]

                             Ayrıca Uşak Üniversitesi’nin twitter hesabından da iletişim kurulabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER