UŞAK ÜNİVERİTESİNDE FETÖ İHRAÇ SKANDALI

Üniversiteden üst üste vahim iddialar geliyor. İnanmakta zorluk çekiyoruz.  

UŞAK ÜNİVERİTESİNDE FETÖ İHRAÇ SKANDALI
banner475
banner471

Uşak Üniversitesi Yönetim Kurulunun  toplanarak, Matematik Bölümünden O.A., İktisat bölümünden, M. İ. ve ismini  tespit  edemediğimiz  için kodlayarak da olsa yazamadığımız  bir öğretim üyesi hakkında ihraç kararı alıyor. O kadar net deliller olmalı  ki, karar İHRAÇ oluyor!  Karar esnasında da Rektör Ekrem bey hocamızın    yönetim kurulunu bizzat tehdit ettiği ve  aman sakın haa,  bu karar buradan çıkmayacak diye tembihlediği de iddialar arasında.

  Buraya kadar sorun yok. Konu  FETÖ’yle mücadele olduğuna göre herkes üzerine düşeni yapacak!

Sonrası ise tam bir facia…  Üzerinden 6 ay gibi bir süre geçmesine rağmen karar uygulanmıyor. Dahası İktisat  hocası M.İ’nin  sözleşmesinin rektör tarafından uzatıldığı söyleniyor.

Şimdi üniversitede  bu kişilerin affedileceği, bilerek bekletildiği ve ihraç edilmeyeceği dedikoduları yayılıyor.  Ayrıca 2015 rektörlük seçimlerinde FETÖ’cülerin rektör Ekrem hocayı desteklediği ve bu nedenle diyet ödediği söyleniyor. Yine kaset ve dinleme uzmanı Fetöcülerin elinde Ekrem hocayla ilgili onu zor duruma sokacak kayıtların ve bilgilerin  bulunduğu ve şantaj yaptıkları dedikodusu da yayılıyor.

Hangisi doğru bilmiyoruz. Üniversite şeffaf yönetilmeyince, gizli saklı işler olunca her şey söyleniyor. Fetö ile mücadele şeffaf olmayınca  alakası olmayan kişiler cezaevlerine doldurulurken gerçek fetöcüler ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Böyle fetö ile mücadele olur mu?  

ŞİMDİ SORUYORUZ, SAYIN REKTÖRÜM….

Bu kişiler hakkındaki yorumlar tüm üniversitenizde  dolaşıyor. Bu konuya lütfen bir açıklık getirin kamuoyu aydınlansın. 

1)Bu kişileri siz mi yoksa sizin de üstünüzde bir güç mü koruyor?

2)  Bu kişilerin FETÖ ile iltisak dosyaları gerçekten var  mı? Yoksa neden böyle bir karar alındı.

3) FETÖ ile iltisak bir  olasılık  olarak varsa bile bu kişiler  o makamlarda hala neden oturuyorlar?

4) Bunların ihraç edilmesini engelleyen birileri varsa bunlar kim?

5)  Yok böyle birileri söz konusu değilse daha önceleri bir haftada işlemleri tamamlanan ihraç kararları ortadayken neden şimdi  altı aydır uygulanamıyor? 

6) Kendiniz ya da yakınınızdan birilerimi bunları koruyor mu ?

7) Fetö ile iltisaklı olduğu söylenen bazı idarecilerinizin bu tür kararlarda  ve sizin üzerinizde etkinliği mi var?  Varsa neden?

Bir soruda FETÖ ile mücadele ettiği palavrasıyla ortalığı birbirine katan, masum olduğunu bildiğimiz insanlar hakkında FETÖCÜ yaygarası yapan, hatta benim hakkımda bile bu iddialarla fetö dosyası açtırarak tutuklatma gücüne sahip, hepsinin ipi bir şekilde  fetönün elinde olan fetö   bağlantılı o yaygaracı ekip nerede? Belediye seçiminden sonra bu sözde gazeteciler  ortalardan kayboldular.  Bu işlere ne diyorlar?

Bu haberimizle ilgili üniversite yönetiminden tatmin edici bir açıklama bekliyoruz. Şayet bu açıklama gelmezse, Uşak Valisini ve Uşak Başsavcılığını göreve davet ediyoruz. Kamuoyu bilmek istiyor. İhraç kararı alınan öğretim üyelerinin dosyalarında, ihraç kararına götürecek kadar hangi iltisaklar var? Bu iltisaklar bugün neden yok sayılıyor?

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 14:04
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477