Uşak Körfez Dersanesinden 2 Türkiye 1.si

Uşak Körfez Dersanesinden 2 Türkiye 1.si

Uşak Körfez Dersanesinden 2 Türkiye 1.si

Uşak Körfez Dershaneleri SBS sınavında 2 Türkiye 1.si çıkardığını açıkladı. Körfez Dersanesinden yapılan açıklamada:

“Bilindiğini üzere Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde, ilköğretim okulları 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı, seviye belirleme sınavı, 4 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilmiş olup sınav sonuçları da 7 Temmuz 2011 Perşembe günü açıklanmıştır. Bu sınava 1.054.508 (bir milyon elli dört bin beş yüz sekiz) öğrenci katılmış, 1.009.569 (bir milyon dokuz bin beş yüz atmış dokuz) öğrenci 196 baraj puanını geçerek tercih yapma hakkını elde etmiştir.

Bu yıl ilköğretim 8. sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan öğrenciler 8.sınıf ve daha önceki yıllarda girmiş oldukları SBS sonuçları ve yılsonu başarı puanlarının birleştirilmesi ile oluşan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP)’ye göre yerleştirileceklerdir.

Tercih yapma hakkını kazanan öğrencilerin velileri ile en geç 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00 ye kadar meb.gov.tr. internet adresinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre en fazla 12 tercih olmak üzere tercihlerini elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir. Tercihler için tüm Uşak öğrencilerine Uşak KÖRFEZ Dershaneleri tarafından ücretsiz rehberlik desteği verilecektir.

Tercih yapılırken ilgi, yetenek, puan, kontenjan sayısı ve mesafelerin dikkate alınması yararlı olacaktır.

 Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

Yerleştirme sonuçları 26 Temmuz 2011 tarihinde meb.gov.tr den ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini öğrenebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenciler, 01–05 Ağustos 2011 tarihleri arasında asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabileceklerdir. Kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, boş kalan kontenjanlar ilan edilecek yedek kayıt dönemi başlayacaktır. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar yedek listeye göre sıradaki öğrencilere kayıt hakkı verilecektir.

Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Başarılarla dolu 21 yıllık Uzem Dershanesi tarihimize, Uşak KÖRFEZ Dershaneleri adıyla yeni başarılar ekledik ve bu başarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

2011 8.sınıf SBS sonuçlarına göre;

Öğrencilerimizden Sidal GÖKALP ve Dudu Nur KIYMAZ  100 soruda 100 doğru cevap ile 500 puan alıp Türkiye birincisi olmuşlardır. Ayrıca;

450 ve üzeri puan alan 151 öğrenciyle kitlesel başarıya imza attık.

Uşak genelinde (OYP)’ye göre ilk 10 da 4 öğrencimiz,  ilk 100 de 33 öğrencimiz ve

Türkiye geneli ilk 1000 de 4 öğrencimiz ile gurur duyduk.

Türkiye de ilk 1000 e giren öğrencilerimizin isimleri ve dereceleri şöyle:

No

Adı –Soyadı

 

Türkiye Derecesi

(OYP)

1)

Sidal GÖKALP

 

370

2)

banner457
Esma Dilara EKİM

 

422

3)

Abdul Samed ÇELİK

 

811

4)

Burak Kadir KÖSE

 

826

 

Bu başarılarımız ile Uşak halkının bize güvenini perçinlemiş olduk. İnşallah önümüzdeki yıllarda başarımız artarak devam edecektir. Hedefimiz Uşak için Türkiye ile yarışmaktır.

Bu başarılar vesilesiyle bütün öğrencilerimizi, ailelerini, okullarındaki idareci ve öğretmenlerini özellikle verimli-sistemli-disiplinli çalışmaları ve fedakârlıklarıyla ön plana çıkan Uşak KÖRFEZ Dershaneleri öğretmenlerine kamuoyu önünde teşekkür eder, bütün öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar dileriz” dendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER