İşte Rektör İşte Üniversite!

İşte Rektör İşte Üniversite!

İşte Rektör İşte Üniversite!

Uşak üniversitesi Bir Bilim Adamının keşfiyle Ulusal basında yer aldı.

Perşembe günü TRT Belgesel’de Uşak Üniversite rektörü Prof.Dr. Sait Çelik ve rektörün göreve gelir gelmez Sivaslı Meslek Yüksekokuluna müdür olarak atadığı Yrd.Doç.Dr. Şener Tarla yer aldı. Rektör üniversiteyi Şener Tarla buluşunu anlattı.Bundan bir gün öncede Uşakta basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantı yapan Rektör Sait Çelik projelerini anlatmıştı.

TRT belgeselde açıklanan buluş 17.7.2011 günü Bugün Gazetesiyle birlikte ulusal basında çıktı. Uşak Üniversitesi bilim adamı Şener Tarla biyolojik mücadelede devrim niteliğinde bir buluşa imza atmıştı. Yediğimiz ekmeği zehirli kimyasaldan temizleyecek bu buluş,”Kabusu Yok etti. İnsan sağlığını tehdit eden kabusu sona erdirecek ilacı buldu” başlıkları altında verildi.

 Bugün Gazetesinde http://www.bugun.com.tr/haber-detay/162820-kabusu-yok-etti-haberi.aspx “Doç.Dr. Şener Tarla Başardı” başlığıyla  çıkan ve sonrasında ulusal haber ajanslarına düşen bu haberle Uşak üniversitesi de ulusal basının gündemine oturdu. 

Göreve gelir gelmez bu bilim adamımızı çalıştığı okulun müdürü olarak atayarak çalışmalarında önünü açan Rektörümüz Prof.Dr. Sait Çelik’i ve bilim adamımız Yrd.Doç.Dr. Şener Tarla’yı tebrik ediyoruz.

 

www..usak.tv olarak bir bilgimizi de paylaşmak istiyorum. Bu bilim adamımıza eski rektör Adnan Şişman zamanında çeşitli engeller çıkartılmış ve çalıştırılmamıştı.  Bilim adamımız Üniversitenin  Bilimsel Araştırma Projeleri biriminden araştırmalarına ve projelerine destek sağlayamamıştı. Bu birimden bazı kişilerin  turistik gezilerine,  araştırma projesi adı altında   destek verildiği ve kaynak sağlandığı,  gerçek bilim adamlarının da projelerinin engellendiğini haber almıştık. Adnan Şişman’ın son aylarında Yrd.Doç.Dr. Şener Tarla’nın  söz konusu araştırma birimine çok ağır eleştiri içeren bir dilekçesi olduğunu da haber almıştık.  Bu konunun haber olarak peşine düşmüş, ne yazık ki, aldığımız haberleri tam olarak doğrulatamadığımız ve Şener Tarla’nın birime yazdığı dilekçeyi ele geçiremediğimiz için haber yapamamıştık.

Sonuç olarak üniversitemizi zamanında skandalların üniversitesi yapan eski rektörümüz ve eski rektör hakkında haksızlık yaptığımızı düşünen ve üniversite içinde zulüm gören bilim adamlarına destek vermeyenler utanmalıdırlar.

Geldiğinin ikinci ayında farkı gösteren yeni rektörümüze Uşaklılar ve Uşak basını olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.  Uşak basını olarak Uşak Üniversitemizin başarılarını yazmak için sevinçle ve ümitle bekliyoruz.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER