BU BİR AVRUPALI

 Yine şehit ateşiyle yandık ve şehitlerimizi vatan toprağına emanet ettik. 
Saldırıyorlar, kuduz köpekler gibi saldırıyorlar. Hiç bir ahlaki kaygı gütmüyor, hiçbir insani endişe  taşımıyorlar. Ülkemizin üzerine hep birlikte çullanıyorlar.  Ama millet biliyor, burada bir bomba patladığında, bombanın pimini çeken eli de çektiren eli de çok iyi tanıyor. Oyuna gelmedi gelmeyecek. Ülke içinde de ülke dışında da üç maymunu oynayanlar  eski bildik yöntemlerinin  işe yarayacağını düşünüyorlar. Yanılıyorlar, 
Yaramayacak!
Avrupa PKK'yı terör örgütü olarak kabul ediyor fakat  bir çok başkentinde PKK gösterilerine izin veriyor. Bu kadarla kalmıyor   terör örgütünün Avrupa'daki yapılanmasına da destek veriyor. Mart ayında Brüksel'de PKK çadırı kurulmasına izin verdi. Türkiye'nin sert tutumuna rağmen o çadırı da uzun süre kaldırmadı.
Büyük bir ikiyüzlülükle,  PKK terör örgütüdür diyorlar fakat   PKK'lıların farklı dernek adları altında örgüt faaliyetlerine  sivil toplum faaliyetidir diye   izin veriyorlar.    Mahkemeler önce Belçika'da ardından da Almanya'da, PKK'lı teröristleri serbest bırakıyor. Ne var ki, durum iyice ifşa olduğu için    PKK'nın AB'nin terör örgütleri listesinde yer alması artık  onlara da  sıkıntı veriyor. İkiyüzlülükleri kendilerini ziyadesiyle yıpratınca    Avrupa Adalet Divanı harekete geçiyor ve "PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarmayı" gündeme getiriyor.  Velhasıl üç maymunluk durumunda dip  yaptılar.   Ne yaptıklarını artık kendileri de bilmiyor. 
  PYD  zaten terör örgütü değil!  Önce İsveçte sonra Almanya’da temsilcilik açtılar. ABD de temsilcilik te yolda.. Ne de olsa DAEŞ’le savaşıyorlar! 
  AB Komisyonu'nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, saldırıyı kınamış. “Demokratik toplumlarda şiddetin yeri yoktur” diye de tweet atmış.  AB Dış Politika ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de Avrupa Birliği'nin "Türk vatandaşlarıyla dayanışma içinde olduğunu" ifade etmiş. 
İnanalım mı? 
 Avrupa Parlamentosu daha dün  Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulmasının teklifini oy çokluğuyla kabul etti. Tasarı 37 ye karşı 479 oyla kabul edilmiş 107 üye de çekimser kalmıştı. Sebep:   Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan toplu görevden almalar yanlışmış ve derhal bu uygulamalardan vazgeçilmeliymiş.  Demokratik Avrupa içimizdeki Fetö temizliğinden, daha doğrusu kendilerine çalışan  ajanlarının veya uşaklarının tasfiyesinden   rahatsızmış.   Dahası Avrupa Birliği, PYD'nin terör örgütü olmadığını savunuyor bizim de PYD'ye terör örgütü olarak bakmamamız gerektiğini düşünüyormuş. Bu nedenle  Cenevre'deki Suriye barış görüşmelerine PYD'nin muhalif listeden katılmasını Türkiye’nin  veto etmesini  sorun etmiş ve ilerleme raporunda o vetonun kaldırılması istemişti.  
Acayip bir ilişkiler ağı. Türkiye, PKK'ya  vurdukça  yankısı    AB'den  geliyor, PKK'ya yönelik mücadelenin durdurulması gerektiğini  açık şekilde beyan ediyorlar.  FETÖ’ye vurdukça da  ABD’den ve Avrupa’daki uzantılarından feryatlar yükseliyor. Ülkemizi bölmek parçalamak bizi yok etmek isteyenlere anlayış göstermemizi istiyorlar .
Böyle dostlar olunca düşmana ne hacet!  Mert düşman tercih edilmez mi? 
Çanakkale de Akif’e  
“Ne hayâsızca tehaşşüd (yığınak) ki ufuklar kapalı!
Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!"

dedirten Avrupa gerçeğinin bugünkü tohumları ve torunları! 
Batı Cephesinde değişen bir şey yok! 
Irak ve Suriye’yi tarumar ettiler. Milyonlarca insanın kanına girdiler.   Bu topraklarda mezhep savaşlarının  tahrikçiliğini yaptılar.  Milyonlarca insanın mülteci olmasına sebep oldular. Tehlike  kendi kapılarına dayanıncaya kadar  oralı olmadılar.  Mülteciler’in çok küçük bir kısmı Avrupa’ya yönelince  Türkiye’yi komşu kapısı yaptılar.   
Bu çirkin Avrupalı’nın  dört  yıldır 3-4  milyon Suriyeli’ye barınak ve sığınak olan Türkiye’ye söz söyleyecek ne liyakati ne yüzü vardır.  
Öte yandan NATO'nun Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'nin Brüksel'de görevli subayları görevden uzaklaştırmasının ittifakı "zayıflattığını" söylemiş.  
Bu nasıl bir ittifak ki, Fetöcüler temizlenince bizim ordumuz güçleniyor ama ittifak zayıflıyor! 
Hain kalkışma İncirlikten koordine edilince  doğal olarak zayıflıyor herhalde!  
Bu arada NATO komutanına bir tüyo verelim. Ordudaki fetöcüler ajanlıkta ve hainlikte yıldızlı pekiyi almış olabilirler. Ama  askerlikte bir halta yaramazlar. Tanklarıyla toplarıyla ve uçaklarıyla geldiler,  millet sekiz  saatte halletti.  Ajanları ve hainleri değil milletimizi müttefik olarak görmelerinde yarar var.  Zira bizatihi kendisi  ORDU  olan tek millet, Türk Milletidir! 
Sonuç olarak AB si ABD si aynı soy. Bu ülkenin ve milletin kendi göbeğini kendisinin kesmesinden başka çaresi yok.  Yeniden Milli Mücadele yaşanıyor. İstiklalimize, sınırlarımıza, kaynaklarımıza ve kazanımlarımıza sahip çıkacağız. “Tüm Terör Örgütlerine Karşı Millî Seferberlik İlan Ediyorum” diyen Cumhurbaşkanımızın arkasında milletçe duracağız. Yeter ki tek bilek, tek yürek olalım. Yıkamayacaklarına kâni olduklarında vazgeçeceklerdir. Hiç şüpheniz olmasın. 
YORUM EKLE

banner477