ORTA REFÜJE ÇIKAN MİDİBÜS ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

Uşak'ta gece saatlerinde yaşanan Midibüs dehşeti büyük şans eseri can kaybına yol açmadan sonuçlandı.

 Uşak'ta geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen ve bir yolcu midibüsünün çaptığı Yaşar Gülbahar'ın hayatını kaybettiği kaza unutulmadan bu gün yaşanan ikinci Yolcu Midibüsü kazası kafaları karıştıracak cinsten. Yolcuların bulunmadığı ve sürücüsü henüz belirlenemeyen 64 H 0055 plakalı araç gece 23:45 sıralarında Ankara Asfaltı Kipa karşısında aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu orta refüje çıktı. Orta refüjde bulunan bir elektrik direğini yıkan midübüs kaza sırasında ağır hasar alırken hafif yaralı kurtulan sürücünün kaçtığı belirtildi. Kaza yerine  gelen araç sahipleri ve trafik ekiplerine sürücünün adını vermemek için adeta direndi.

Görgü tanıkları kazadan sonra midibüsden inen 3-4 kişinin kaza yerinden kaçtığını iddia ettiler. Sürücü ve arkadaşlarının alkollü oldukları için yada korktukları için kaza yerinden kaçtıkları sanılıyor. Kaza ile ilgili soruşturma sürerken Trafik ekipleri ve Zabıta ekiplerinin Yolcu Midibüslerini daha sık denetlemesi ve hat sahiplerinin de çalıştırdıkları şoförlere dikkat etmeleri gerektiği bir kez daha önem kazandı.  


YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 2 yıl Önce

yolcu otobüsleri artık belediye bünyesinde olmalı. dikkat edin bütün büyük şehirlerde bu böyledir. araç içi mobese izleme sistemleri biran önce takılsın.

UŞAKLI
UŞAKLI - 2 yıl Önce

bu tür araçları kullanan arkadaşlara ciddi anlamda bir eğitim verilmeli. yollar kendilerinin sanıp tüm trafik kurallarını alt üst ediyorlar.

uşaklı64
uşaklı64 - 2 yıl Önce

bu otobüslerin büyük kısmı kural tanımıyorlar.gecen günde 64 h 0034 plakalı
otobüs en işlek yerde cok süratli seyir ediyordu.

kuvva-i milliyeciler
kuvva-i milliyeciler - 2 yıl Önce

artık bu kadarınada pes doğrusu nedir bu halk otobüslerinin estirdiği trafik terörü,bunları kontrol eden yokmu.? denetlenmiyorlarmı, şoförleri gerçekten ağır vasıta ve en az 10 yıllık tecrübelimi,olmaz böyle şey hergün yüzlerce insanımızın hayatı söz konusu.aldığımız bilgilere göre şirket şoför sıkıntısı ve maliyeti düşürmek için günlük kiralık şoförler kullanıyorlarmış.günlük 40-50tl,ye kim olursa olsun direksiyonun başına geçiriyorlarmış.bu iddiayı bunu yaşayan şoförlerdende bizzat duymaktayız.ilgililere saygı ile duyurulur.

banazlı
banazlı - 2 yıl Önce

Memleket sarhoşlar diyarı oldu...

asim
asim - 2 yıl Önce

Habercilik bu değildir tarafsızdır haberi yapar size insanları firmaları suçlamak düşmez minibüsçülük le alakam olmadigim halde bn rahtsz oldum yaaaa siz dört dörtlük mu kullanıyorsunuz aracinizi su hbri yapanlar birde au saçma sapan yorum yapanlar gecsinde bklim

SIRADAKİ HABER