Mardin´de Polise Hain Saldırı: 4 Şehit

Mardin´de Polise Hain Saldırı: 4 Şehit

Mardin´de Polise Hain Saldırı: 4 Şehit

Mardin´de polis aracının geçişi sırasında teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu biri emniyet amiri 4 polis şehit oldu.
Edinilen bilgiye göre, saldırı Dargeçit ilçesinde meydana geldi. İlçe merkezinde seyir halindeki polis aracı, teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu parçalandı. Araçta bulunan biri emniyet amiri 4 polis olay yerinde şehit oldu. Şehitlerin cenazeleri otopsi yapılmak üzere hastaneye kaldırılırken, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

 

Şehit polislerin isimleri ve memleketleri belirlendi

Dargeçit´te seyir halindeki polis aracı, teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu parçalandı. Araçta bulunan biri emniyet amiri 4 polis olay yerinde şehit oldu. Saldırıda, Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy ile polis memurları Ahmet Akalın, Hüseyin Balta ve Akif Hatunoğlu´nun şehit olduğu öğrenildi. 

MEMLEKETLERİ DE BELİRLENDİ

Mardin´in Dargeçit ilçesindeki saldırıda şehit düşen polislerin memleketleri de belirlendi.

Dargeçit´te seyir halindeki polis aracının teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu parçalanmasıyla şehit düşen polislerin memleketleri de belirlendi. Şehit Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy´un Şanlıurfalı, evli ve iki çocuk babası, şehit polis memurlarından Akif Hatunoğlu´nun Osmaniyeli, evli ve 1 çocuk babası, Mehmet Hüseyin Balta´nın Diyarbakırlı, evli ve iki çocuk babası, Ahmet Akalın´ın ise Konyalı ve bir yıllık polis olduğu belirtildi.

 

/resimler/2015-9/3/1300219312630.jpg

 

/resimler/2015-9/3/1300304937806.jpg

/resimler/2015-9/3/1300442750545.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER