FERHAT ŞENTÜRK’ÜN ADI BİR ÇOK OLAYA KARIŞMIŞTI

FERHAT ŞENTÜRK’ÜN ADI BİR ÇOK OLAYA KARIŞMIŞTI

FERHAT ŞENTÜRK’ÜN ADI BİR ÇOK OLAYA KARIŞMIŞTI

Bu sabah saatlerinde meydana gelen ve öldürülen Kartal Birahanesi sahibi Ferhat ŞENTÜRK bir çok kavga ve yaralama olayına adı karışmış, cinayetle suçlanmış bir şahıstı.  www.usak.tv’ cinayetin sır perdesini aralamaya devam ediyor.. www.usak.tv  ‘nin elde ettiği bilgilere göre Ferhat ŞENTÜrk ve Kardeşi Göğem’de bulunan gazinoyu satın almak istemişler. Ancak gazino işletmecileri buna karşı çıkıp satmayınca sık sık bu gazinoya giderek taciz etmeye olay çıkarmaya ve gazino sahiplerini yıldırmaya çalışmışlar.

Adı cinayete karışmıştı

Öte yandan olayda hayatını kaybeden birahane işletmecisi Ferhat Şentürk’ün adı aracıyla seyir halindeyken pompalı tüfekle öldürülen Mesut Eryılmaz cinayetine de karışmıştı. Geçtiğimiz yaz aylarında meydana gelen olayda, pompalı bir tüfeğin dipçiğinden bir parça bulunmuş ve yapılan soruşturma sonunda parçaya uyan tüfek Ferhat Şentürk’ün evinden çıkmıştı. Bunun üzerine gözaltına alınan Ferhat Şentürk, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

 

KAYIP ÇETİN CAFER OLAYINDA’DA ADI GEÇİYORDU

Yaklaşık 11 aydır kayıp olan Çetin Cafer’i öldürmekle de suçlanan Ferhat ŞENTÜRK delil bulunmadığı için bu konuda da hakkında işlem yapılamamıştı. Uşak E. Tipi cezaevinde yatmakta olan Ferhat ŞENTÜRK’ün eski elemanı İsmail Koç Cumhuriyet Savcılığına ihbar dilekçesi göndererek Çetin Cafer’i Ferhat ŞENTÜRK ve kardeşinin öldürdüğünü iddia etmişti. Yapılan soruşturma sonucu bu iddia ispatlanamamış herhangi bir cesette bulunamamıştı.

Ferhat ŞENTÜRK İsmail Koç’un kendilerinden para istediğini şantaj yaptığını bu şantajlara boyun eğip para vermedikleri için iftiraya kurban gittiklerini Çetin CAFER ile de yakın dost olduklarını iddia etti.

Ferhat ŞENTÜRK olay gazetesine verdiği demeçte:

Çetin Cağfer, benim çok samimi dostum ve en yakın arkadaşımdır. Çetin Cağfer’in kaybolmasından sonra, İsmail’in ağabeyim ve benimle ilişkilendirmesi, Çetin Cağfer’in kaybolmadan önce görüldüğü son mekânın bizim işlettiğimiz birahane olmasıdır. Çetin Cağfer’in kaybolmasının ardından, bizim ve o anda birahanede bulunanların da ifadeleri alınmış ve onun kaybolmasıyla ilgili bizimle ilgili  bir bağlantı kurulamamıştı. Çünkü yoktu. Herhangi bir bağlantı da olamazdı. Çetin benim dostumdu.

İsmail Koç, 16 yıl ceza aldı. Bizden para alamadığı için bu iftirayı attı. Vicdanen de yasalar önünde de ağabeyim ve benim Çetin Cağfer’in kaybolmasıyla veya öldürülmesiyle ilgili hiçbir bağlantımız yoktur” demişti.

        

POLİS SORUŞTURMAYI GENİŞ TUTUYOR

 

Olayla ilgili çok sayıda kişi gözaltına alan Uşak polisi soruşturmayı oldukça geniş tutuyor. Olayın ayrıntılarını iletmeye devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER