AYDINLI BABA OĞIL UŞAK’TA KAZADA CAN VERDİ

AYDINLI BABA OĞIL UŞAK’TA KAZADA CAN VERDİ

AYDINLI BABA OĞIL UŞAK’TA KAZADA CAN VERDİ

Uşak’ta hatalı sollama yapıp, TIR’a çarpan otomobilin sürücüsü Ali Haydar Dallar ile yanındaki oğlu Aydın Dallar yaşamını yitirdi.

Uşak’ta hatalı sollama yapıp, TIR’a çarpan otomobilin sürücüsü Ali Haydar Dallar ile yanındaki oğlu Aydın Dallar yaşamını yitirdi.

Kaza, bugün saat 15;30 sularında Uşak-Ankara Karayolu, Banaz ilçesi girişinde meydana geldi. Uşak’tan Banaz istikametine giden Ali Haydar Dallar’ın, kullandığı 09 U 3140 plakalı otomobille hatalı sollama yapınca, karşıdan gelen Mehmet Oral’ın kullandığı 45 UA 0090 plakalı TIR’a çarptı. Yaklaşık 45 metre sürüklenen otomobil paramparça oldu. Otomobil sürücüsü Ali Haydar Dallar ile yanındaki oğlu Aydın Dallar olay yerinde yaşamını yitirdi. Çarpışmanın şiddetiyle kontrolden çıkan TIR ise yol yapım çalışması olan karşı yeri de geçti. TIR şoförü Oral, kazayı şans eseri yara almadan atlattı. Kazada ölen baba-oğulun Aydın’ın Köşk ilçesinden tarım ürünlerinin balyalanmasında kullanılan ip satışı için Banaz’a giderken kaza yaptıkları öğrenildi. Kaza nedeniyle yaklaşık bir saat kapalı kalan Uşak-Ankara Karayolunda trafik, cenazelerin kaldırılması ve araçların çekilmesinin ardından normal seyrine döndü. Polis, kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER